درباره‌ی ما

شرکت عطرسازی مدرن واقع در نیاوران تهران

عطر ماده‌‌ای خوشبو است که برای خوشبوسازی بدن یا محیط و یا وسایل استفاده می‌شود

از طریق متن‌ها و حفاری‌های باستان‌شناسی معلوم شده‌است عطرها در بعضی از تمدن‌های اولیه انسانی وجود داشته‌اند، عطرسازی مدرن از اواخر قرن نوزدهم میلادی که تولید مصنوعی مواد معطری همچون وانیلین و کومارین به‌طور تجاری ممکن شد، شروع گردید… هنر عطرسازی در زمان باستان از میان مصر شروع شده و در ایران و روم باستان توسعه پیدا کرد.

دیدگاه ما

نگاه ما به آینده چگونه است؟

عطر نیز در تشابه با نت‌های موسیقی به داشتن سه گروه از نت‌های گوناگون توصیف می‌شود که یک رایحه هماهنگ را به وجود می‌آورند. این نت‌ها به مرور زمان آشکار می‌شوند، اولین بویی که از عطر به مشام می‌رسد مربوط به نت ابتدایی یا اولیه می‌باشد. به‌دنبال آن، نت میانی احساس می‌شود و در آخرین مرحله نت پایانی خود را به‌تدریج آشکار می‌نماید. این نت‌ها به ترتیب تبخیر عطر به وجود می‌آیند.

ماموریت ما

مقصد ما به کجاست؟

گروه‌های مختلف عطرها را مانند هر طبقه‌بندی دیگری نمی‌توان به‌طور کامل در طبقات مجزا قرار داد، هر رایحه‌ای طیف‌هایی از دیگر گروه‌های بویایی دارد. حتی عطرهایی که به عنوان تک گل ارائه می‌شوند، هرچند به‌طور خیلی ظریف ته بوها و اثراتی از خانواده‌های دیگر در خود دارد. رایحه‌ای که کاملاً بشود آن را به یک خانواده بویایی خاص منسوب کرد به ندرت پیدا می‌شود.

آینده‌ی محصولات ما

ما چه کار می‌کنیم؟

پرفیوم فوق‌العاده

به عنوان نقطه شروع برای تشریح یک رایحه از طبقه‌بندی خانواده‌های مختلف بویایی استفاده می‌شود، اما آن به تنهایی قادر به بیان خصوصیات خاص آن عطر نمی‌باشد، طبقه‌بندی سنتی از حدود ۱۹۰۰ میلادی به وجود آمد؛ که شامل هفت خانواده گل معطر می‌شد.

رایحه‌ی فراموش نشدنی

چرخ رایحه روش طبقه‌بندی نسبتاً جدیدی است که به‌طور گسترده‌ای در خرده فروشی و در صنعت عطر از آن استفاده می‌شود، این روش در سال ۱۹۸۳ توسط مایکل ادواردز، یک مشاور در صنعت عطر، به وجود آمد که طرح خود را از طبقه‌بندی رایحه و عطر ارائه داد.

ویژگی اول

زمان زیادی است که گیاهان به عنوان منابع اسانس و ترکیبات معطر استفاده می‌شوند، این مواد معطر معمولاً به عنوان یک فرایند ثانویه تولید می‌شود.

ویژگی دوم

قبل از اینکه عطر از ترکیب مواد معطر بدست بیاید، مواد معطر مورد استفاده در عطرهای مختلف باید تهیه گردند. آن‌ها از طریق واکنش‌های موجود، تخلیص می‌گردند.

ویژگی سوم

مهمترین و متداول‌ترین روش اقتصادی استخراج ترکیبات معطر در عطرسازی نوین می‌باشد، در این روش مواد خام در حلالهایی ترکیبات مورد نظر را در خود حل میکنند.

نظرات مشتریان

“یک روش معمول در تهیه ترکیبات از گیاهانی نظیر بهار نارنـج و گـل رز می‌باشـد. در ایـن روش، مـواد خـام حرارت داده شده و مواد خوشبو از طریق میعان بخار به وجود آمده بدست می‌آیند.”

به روز بمانید

مشترک خبرنامه‌ی ما شوید

فروشگاه ما

تهران نیاوارن، گل سنگ
کوچه ۷۸، پلاک ۲۴۹

در ارتباط باشید

۵۲۳-۳۵۱۳ (۰۲۱)
hello@monsterfragrance.com

ساعات کاری

شنبه تا چهارشنبه: ۹ تا ۶
پنج‌شنبه و جمعه: تعطیل